Sejur in Halkidiki

Golfurile cu ape limpezi, plajele nisipoase si stancoase, muntii acoperiti de vegetatie, numarul mare de obiective turistice si situri arheologice fac din Halkidiki una dintre cele mai populare regiuni turistice ale Greciei.

Cele mai mari orase in Halkidiki sunt Nea Moudania, Nea Kallikrateia si resedinta prefecturii, Polygyros, iar asezarile cele mai populate sunt Moudania, Kallikrateia, Polygyros si Kassandra. Halkidiki se extinde pe aproximativ 300 km patrati si este formata din cele trei faimoase peninsule ce se intind ca niste degete in Marea Egee sau, cum spun localnicii, ca niste picioare. In vest este peninsula Kassandra (sau Loggos), la mijloc Sithonia, iar Athos se afla la est. Fiecare peninsula are propria cultura si istorie. Halkidiki este un loc binecuvantat, de o frumusete extraordinara, in care marea a sapat in tarm, un loc unic in Grecia. Caracteristica predominanta este imbinarea intre plajele cu nisip auriu, marea cu ape cristaline si teritoriul aproape muntos.

Tarifele includ

  • 7 nopti cazare

    conform descrierii
  • masa conform tabelului

Tarifele nu includ

  • servicii de transport

    optional va putem oferi transport cu autocarul, la tariful de: 59 euro cu plecare din Timisoara; 64 euro cu plecare din Arad; 69 euro cu plecare din Oradea; 74 euro cu plecare din: Lugoj, Caransebes, Resita
  • asigurare medicala

    se poate incheia la sediul agentiei

Sejur in Halkidiki (7 nopti de cazare) / incepand cu 119 euro/ persoana/ sejur

perioada: iunie - septembrie 2019

Hotel si situare Tip camera Masa Pagina web hotel Tarif total
Hotel Daphne Holiday Club 3* / Chanioti Standard Mic dejun http://daphneholidayclub.gr/ de la 119 €
Hotel Melissa Gold Coas 3* / Psakoudia Standard Mic dejun http://www.hotelmelissa.gr/en/ de la 123 €
Hotel Kalives Resort 3* / Kalives Dubla standard Mic dejun http://www.hotelkalives.gr/en/ de la 128 €
Hotel Ioli Village 3* / Pefkohori Standard - http://www.iolivillage-halkidiki.com de la 138 €
Hotel Argo 3*/ Siviri Dubla Mic dejun http://argo-siviri-gr.book.direct/en-us de la 157 €
Hotel Across Golden Beach 3* / Nea Potidea Dubla standard Mic dejun http://potideagoldenbeach.gr/en/home/ de la 158 €
Hotel Thea Hotel 3* / Possidi Dubla Mic dejun http://www.hotelthea.gr/hotel/index.php de la 172 €
Hotel Aristotelis 3* / Fourka Dubla - https://aristotelis-hotel.gr/ de la 173 €
Hotel Skion Palace 4* / Nea Skioni Dubla Mic dejun http://www.skionpalace.gr/ de la 182 €
Hotel Akritas Ef Zin 4* / Agia Paraskevi Dubla - http://www.akritasefzin.gr/ de la 204 €
Hotel Flegra Palace Hotel 4* / Pefkohori Dubla - http://www.flegrahotels.com/ de la 205 €
Hotel Geranion Village 4* / Nikiti Dubla Demipensiune http://www.geranionvillage.gr/ de la 207 €
Hotel Santa Beach Hotel 4* / Thessaloniki Dubla - http://www.santahotel.gr/index9ed2.html?lang=en de la 230 €
Hotel Flegra Beach Hotel 5* / Pefkohori Standard - http://www.flegrahotels.com/ de la 236 €
Hotel Elani Bay Resort 4* / Kassandra Dubla - https://www.elani-resort.gr/en/ de la 238 €
Hotel Faedra Beach 4* / Agios Nikolaos Dubla - http://faedrabeach.gr/ de la 241 €
Hotel Alexander The Great Beach Hotel 4* / Kriopigi Standard Demipensiune http://www.paphotels.gr/home-alexander de la 259 €
Hotel Kassandra Palace Hotel & Spa 5* / Kriopigi Dubla Demipensiune https://www.kassandra-palace.com/ de la 279 €
Hotel Lucy Hotel 4* / Chalkida Dubla - https://www.lucy-hotel.gr/ de la 283 €
Hotel Theophano Imperial Palace Hotel 5* / Kalithea Dubla Mic dejun http://www.theophanoimperial.gr/en/ de la 396 €
Hotel Cronwell Resort Sermilia 5* / Psakoudia Dubla Demipensiune http://sermilia.cronwell.com/ de la 402 €
Hotel Aegean Melathron Hotel 5* / Kalithea Standard Demipensiune https://www.aegeanmelathron.gr/en-gb de la 473 €
Hotel Olympion Sunset 5* / Fourka Dubla Mic dejun https://www.olympion-sunset.com/el/ de la 525 €
Hotel Miraggio Thermal Spa Resort 5* / Paliouri Standard Mic dejun https://www.miraggio.gr/en de la 538 €
Hotel Elinotel Apolamare 5* / Chanioti Standard Demipensiune https://www.apolamare-hotel.com/ de la 546 €
Hotel Elysium Resort & Spa 5* / Kalithea Rhodes Dubla Demipensiune https://www.elysium.gr/en/ de la 565 €
Hotel Ekies All Senses Resort 5* / Vourvourou Dubla Mic dejun http://ekies.gr/ de la 582 €
Hotel Electra Palace Hotel Tessaloniki 5* / Tessaloniki Dubla Mic dejun https://www.electrahotels.gr/en/thessaloniki/electra-palace-thessaloniki/ de la 593 €
Hotel Eagles Palace Hotel & Spa 5* / Ouranoupolis Dubla Mic dejun https://www.eaglespalace.gr/ de la 725 €
Hotel The Blue Lagoon Princess Hotel 5* / Kalives Twin Room All Inclusive http://www.bluelagoongroup.com/Blue-Lagoon-Princess/The-Hotel de la 833 €
Hotel Sani Beach 5* / Sani Dubla Demipensiune http://www.sani-resort.com/en_GB de la 1016 €
Hotel Afitis Hotel 5* / Afytos Deluxe Demipensiune http://www.afitis-hotel.gr/ de la 1151 €
Hotel Avaton Luxury Villas Resort 5* / Nea Roda Suite - https://www.avatonresort.gr/en/ de la 1381 €
Hotel Eagles Palace Hotel 5* / Halkidiki Family Suite Mic dejun https://www.eaglespalace.gr/ de la 1630 €
Hotel Ikos Olivia 5* / Gerakini Dubla All Inclusive http://ikosresorts.com/resorts/ikos-olivia/ de la 1641 €

Tarifele variază în funcţie de perioada aleasă, tipul de masă şi numărul de persoane în cameră. Reducerile de early booking 10 % – 25 % sunt valabile până în 31.01.2019. Acestea sunt doar câteva din propunerile noastre, nu ezitaţi să ne contactaţi pentru a vă personaliza oferta în funcţie de  dorinţele dumneavoastră.

Galerie foto

Alte oferte asemanatoare

Sejur Riviera Atenei, Grecia de la 536 €

Sejur Riviera Atenei, Grecia

Glyfada este o zona de lux, cu numeroase sedii de afaceri și numeroase hoteluri pe litoral. Dacă vrei să mergi la Atena, dar nu sa rămâneti "în" Atena, este o opțiune convenabilă cu transport in comun spre orașul în sine.
Sejur Hurghada, Egipt de la 340 €

Sejur Hurghada, Egipt

Egiptul este, probabil, cea mai veche destinaţie turistică din lume......monumente şi situri antice, culturi moderne vii şi un mediu natural de o deosebită frumusete......
Sejur in Santorini, Grecia de la 479 €

Sejur in Santorini, Grecia

Insula Santorini, denumită de către legendarii arcadieni "Callisto", care înseamnă "cea mai frumoasă".

Rezervari Hoteluri

De aici puteti alege si rezerva unitati de cazare din intreaga lume

Rezervari rent-a-car

Aici puteti rezerva autovehicule in tara si strainatate

Asigurari Medicale

Aici puteti verifica costurile si incheia asigurari medicale de calatorie

Abonare Newsletter

SimpliCity pe Facebook

Contact

  • Adresa agentiei Simplicity Piata Unirii nr. 6 Timisoara , 300085, Romania
  • Informatii de contact Telefon: 0256.22.22.99 Mobil: 0766.22.22.99, 0724.22.22.99 Fax: 0256.22.22.99 Email: office@simplicity.ro
  • Orar Luni - vineri 09.00 - 17.00 Sambata 10.00 - 14.00
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity

© 2013 - Simplicity