Sejur in Santorini, Grecia

Insula Santorini este situată în Marea Egee, are o suprafaţă de 96 km pătraţi si este cea mai sudică dintre insulele Cyclade. Capitala este Fira, şi impresionează prin taverne tradiţionale, străzi înguste, magazine aşezate pe versanţii stâncoşi, dar şi prin plaje minunate. Aceasta este situată  într-un perete vulcanic, pe o faleză înaltă de 300 m. Străzile înguste şi şerpuite, căsuţele mici făcute din piatră moale, vopsite în alb, albastru sau ocru, vilele neo-clasice cu grădini şi aleile înguste dau  locului o frumuseţe incomparabilă. În Oia vă puteţi bucura de apusuri de soare spectaculoase. Superba vedere spre mare, peisajul uimitor, minunatele monumentele şi arhitectura neobişnuită din Santorini atrag mulţi vizitatori în fiecare vară. Printre cele mai bune plaje, unele cu nisip negru, altele cu pietricele, sunt Kamari sau Armeni, Amoudi Baxedes Perissa, Monolithos si Kokini Paralia.

Cei pasionatii de istorie pot vizita: muzeul vinului, muzeul Preistoric, muzeul etnologic, muzeul Megaron Gyzi, muzeul naval, muzeul arheologic, manastirea Dominicana, catedrala catolica, episcopia Panagia, catedrala metropolitana ortodoxa si manastirea profetului Elias, expozitia picturilor rupestre, situl arheologic Akrotiri (din perioada preistorica) si Mesa Vouno (perioada antica).

Tarifele includ

  • bilet avion dus - intors, zbor Bucuresti → Santorini → Bucuresti

    cu taxe de aeroport incluse
  • transfer aeroport – hotel – aeroport;

  • 7 nopti cazare

    conform descrierii
  • masa conform tabelului de mai jos

Tarifele nu includ

  • asigurare medicala/ storno

    se poate incheia la sediul agentiei

Sejur Santorini (Zbor din Bucuresti, 7 nopti de cazare, taxe de aeroport) / incepand cu 479 euro / persoana/ sejur

perioada: iunie - septembrie 2019

Hotel si situare Tip camera Masa Pagina web hotel Tarif total
Hotel Karidis 2* / Kamari Dublă Mic dejun http://www.karidishotel.gr/ de la 479 €
Hotel Alexandra 2* / Kamari Dublă Mic dejun http://alexandra-santorini.com/ de la 491 €
Hotel Porto Perissa 3* / Perissa Dubla Mic dejun http://www.portoperissa.com/ de la 491 €
Hotel Iliada 2* / Perivolos Dublă Mic dejun http://www.iliadasantorini.gr/ de la 534 €
Hotel Alia 3* / Kamari Dublă Mic dejun http://www.aliasantorini.com/ de la 545 €
Hotel Albatros 4* / Karterados Dublă Mic dejun https://www.albatroshotel-santorini.com/ de la 553 €
Hotel Andreas 3* / Kamari Dublă Mic dejun https://www.hotel-andreas-kamari.com/ de la 553 €
Hotel Levante Beach 3* / Kamari Dublă Mic dejun http://www.levante.gr/ de la 561 €
Hotel Paradise 3* / Akrotiri Dubla Mic dejun http://www.paradiseresortsantorini.com/ de la 577 €
Hotel Polydefkis 3* / Kamari Dubla Mic dejun https://polydefkis.com/hotel/index.php/en/ de la 596 €
Hotel Odysseas Art 2* / Perivolos Dubla Mic dejun http://www.odysseassantorini.gr/ de la 596 €
Hotel Ersi Villas 3* / Firostefani Dubla Mic dejun http://www.ersivillassantorini.com/ de la 620 €
Hotel Anamar 2* / Monolithos Dubla Mic dejun https://anamar.gr/ de la 632 €
Hotel Okeanis Beach 3* / Monolithos Dubla Mic dejun https://www.okeanisbeach.gr de la 671 €
Hotel Marilia Village 4* / Perivolos Dubla Mic dejun http://www.marilliavillage.com/ de la 726 €
Hotel Orizontes Hotel & Villas 4* / Pyrgos Dubla Mic dejun http://www.santorinihotelorizontes.com/ de la 768 €
Hotel Suites Blue 4* / Fira Dubla - http://www.bluesuiteshotel.gr/en/suiteseaview3pax de la 836 €
Hotel Daedalus Hotel 4* / Fira Dubla Mic dejun http://www.daedalushotel.gr/ de la 847 €
Hotel Anemos Beach Lounge & Meduse 4* / Perivolos Dubla Mic dejun https://www.anemosbeachhotel.com/ de la 848 €
Hotel Krokos Villas 3* / Imerovigli Dubla Mic dejun http://www.krokosvillas.com/ de la 881 €
Hotel Dream Island Hotel 3* / Fira Dubla Mic dejun https://www.dreamislandhotel.gr/ de la 883 €
Hotel Santorini View 2* / Megalochori Dubla - http://www.santorini-view-studios.com/ de la 894 €
Hotel Kastelli Resort 5* / Kamari Dubla Mic dejun http://www.kastelliresort.com/ de la 909 €
Hotel Ilioperato Hotel and Traditional Apartments 4* / Imerovigli Dubla Mic dejun https://ilioperato-santorini.com/ de la 910 €
Hotel Maistros Village 5* / Karterados Dubla Mic dejun https://maistrosvillage.gr/ de la 914 €
Hotel Panorama Studios & Suites 3* / Dubla Mic dejun https://www.panorama-suites.com/en/ de la 927 €
Hotel Aegean Plaza 4* / Kamari Dubla Mic dejun http://www.aegeanplaza.gr/ de la 940 €
Hotel Splendour Resort 5* / Firostefani Dubla - http://www.splendour-santorini.com/location.php de la 953 €
Hotel Katris Hotel 4* / Katrin Dubla - http://katrin-hotel.gr/bungalows de la 953 €
Hotel 9 Muses Santorini Resort 3* / Perivolos Dubla Mic dejun http://www.santorini9muses.gr/index.php de la 957 €
Hotel Gizis Hotel 3* / Imerovíglion Dubla - http://www.gizishotel-santorini.com/ de la 981 €
Hotel Acroterra Rosa Luxury Suites 5* / Akrotiri Dubla Mic dejun https://www.acroterrarosa.gr/Default.aspx?lang=en de la 984 €
Hotel Cavo Bianco 5* / Kamari Dubla Mic dejun http://cavobianco.com/ de la 1004 €
Hotel Golden Sunset Villas 3* / Oia Dubla Mic dejun https://www.goldensunsetvillas.com/ de la 1008 €
Hotel Goulielmos 2* / Fira Dubla - http://www.hotel-goulielmos.gr/en/ de la 1043 €
Hotel Astro Palace 5* / Fira Dubla Mic dejun http://astropalace.com/ de la 1101 €
Hotel Artemis Suites 4* / Megalochori Dubla - http://www.artemissuites.com/ de la 1110 €
Hotel Caldera Butterfly 3* / Fira Dubla - http://caldera-butterflyvillage.com/ de la 1110 €
Hotel Notos Therme 4* / Perivolos Dubla Mic dejun http://www.notosthermespa.com/ de la 1117 €
Hotel Regina Mare 4* / Imerovigli Dubla Mic dejun http://www.reginamare.com/ de la 1178 €
Hotel Vistamare Suites 4* / Imerovigl Dubla Mic dejun http://www.vistamaresuites.com/ de la 1178 €
Hotel Gorgona Villas 4* / Imerovigli Dubla Mic dejun http://www.krokosvillas.com/gorgona-santorini.htm de la 1178 €
Hotel Black Rose Suites 3* / Perissa Maisonette Mic dejun http://blackrosesuites.gr/ de la 1196 €
Hotel Kallisti Hotel 4* / Fira Dubla Mic dejun https://www.kalistihotel.com/en/ de la 1296 €
Hotel Rocabella Luxury Suites 4* / Imerovigli Dubla Mic dejun http://www.rocabella-hotel-santorini.com/ de la 1229 €
Hotel Cliff Side 4* / Firostefani Dubla Mic dejun http://cliffside.gr/ de la 1231 €
Hotel Majestic Hotel 5* / Fira Dubla Mic dejun https://www.hotel-majestic.gr/ de la 1255 €
Hotel Caldera's Dolphin 5* / Megalochori Dubla Mic dejun http://www.calderasdolphin.com/ de la 1351 €
Hotel Xenones Filoterra 4* / Imerovigli East Aegean SV rooms Mic dejun https://www.xenonesfilotera.gr/?gclid=EAIaIQobChMIpJzR8bnI2QIVC4uyCh0o8ALqEAAYASAAEgJ42fD_BwE de la 1357 €
Hotel Belvedere 4* / Fira Dubla Mic dejun http://belvederesantorini.com/ de la 1420 €
Hotel Astra Apartments & Suites 4* / Imerovigli Studio Mic dejun https://www.astrasuites.com/ de la 1474 €
Hotel Iliovasilema Suites 4* / Imeroviglion Dubla Mic dejun https://iliovasilema.com/ de la 1476 €
Hotel Vedema Resort Hotel 5* / Megalohori Dorian Suite Mic dejun http://www.vedema.gr/ de la 1616 €
Hotel Avaton Resort & Spa 4* / Imerovigli Superior Mic dejun http://www.avatonresort.com/ de la 1753 €
Hotel Neptune Luxury Spa Suites 5* / Akrotiri Premium Spa Suite Mic dejun https://www.neptuneluxurysuites.com/ de la 1933 €
Hotel The Vasilicos Caldera Heritage Suites 4 * / Imerovíglion 1 King Cat Suite Mic dejun http://www.thevasilicos.com/ de la 1937 €
Hotel Sunrocks Apartments 5* / Santorini Dubla Mic dejun https://www.katikies.com/sunrockssantorini/ de la 2011 €
Hotel Villa Katikies 5* / Oia Dubla Mic dejun https://www.katikies.com/villakatikies/ de la 2022 €
Hotel Chromata Up Style 5* / Dubla Mic dejun https://www.katikies.com/chromatasantorini/ de la 2022 €
Hotel Andronis Honeymoon 4* / Fira Absolute Suite - http://www.andronishoneymoon.com/en-us/ de la 2129 €
Hotel Santo Maris Oia Luxury Suites & Spa 5* / Oia Suite Pool Front / Jacuzzi Terrace Mic dejun https://www.santomaris.gr/oia/en-gb de la 2148 €
Hotel Katikies Hotel 5* / Oia Dubla Mic dejun https://www.katikies.com/villakatikies/ de la 2223 €
Hotel Kirini Suites & Spa 5* / Oia Junior Suite Mic dejun https://www.katikies.com/kirinisantorini/ de la 2409 €
Hotel Alta Mare by Andronis 5* / Romance Suite Mic dejun https://altamare.reserve-online.net/ de la 2513 €
Hotel Mystique Hotel 5* / Oia Vibrant Suite Mic dejun http://www.starwoodhotels.com/luxury/property/overview/index.html?propertyID=3022&SWAQ=958C de la 2623 €
Hotel Andronis Boutique 5* / Oia Petite Suite Mic dejun http://www.andronisboutiquehotel.com/ de la 2635 €
Hotel West East Suites 4* / Imerovigli Junior Suite Mic dejun https://www.westeastsuites.com/en de la 2776 €
Hotel Andronis Luxury Suites 5* / Oia Premier Suite Mic dejun http://www.andronis-suites.com/ de la 2999 €
Hotel Andronis Concept Wellness Resort 5* / Imerovigli Cozy Suite Mic dejun http://www.andronisconcept.com/#Andronis-Concept de la 3544 €

Tarifele variază în funcţie de perioada aleasă, tipul de masă şi numărul de persoane în cameră. Reducerile de early booking 10 % – 25 % sunt valabile până în 31.01.2019. Acestea sunt doar câteva din propunerile noastre, nu ezitaţi să ne contactaţi pentru a vă personaliza oferta în funcţie de  dorinţele dumneavoastră.

Galerie foto

Alte oferte asemanatoare

Sejur Riviera Atenei, Grecia de la 536 €

Sejur Riviera Atenei, Grecia

Glyfada este o zona de lux, cu numeroase sedii de afaceri și numeroase hoteluri pe litoral. Dacă vrei să mergi la Atena, dar nu sa rămâneti "în" Atena, este o opțiune convenabilă cu transport in comun spre orașul în sine.
Sejur Hurghada, Egipt de la 340 €

Sejur Hurghada, Egipt

Egiptul este, probabil, cea mai veche destinaţie turistică din lume......monumente şi situri antice, culturi moderne vii şi un mediu natural de o deosebită frumusete......
Sejur in Sicilia, Italia de la 644 €

Sejur in Sicilia, Italia

Sicilia satisface toate cerintele celor care o aleg ca destinatie de vacanta, indiferent daca este vorba despre iubitorii de mare sau natura, de pasionatii de arta, cultura, sau istorie.

Rezervari Hoteluri

De aici puteti alege si rezerva unitati de cazare din intreaga lume

Rezervari rent-a-car

Aici puteti rezerva autovehicule in tara si strainatate

Asigurari Medicale

Aici puteti verifica costurile si incheia asigurari medicale de calatorie

Abonare Newsletter

SimpliCity pe Facebook

Contact

  • Adresa agentiei Simplicity Piata Unirii nr. 6 Timisoara , 300085, Romania
  • Informatii de contact Telefon: 0256.22.22.99 Mobil: 0766.22.22.99, 0724.22.22.99 Fax: 0256.22.22.99 Email: office@simplicity.ro
  • Orar Luni - vineri 09.00 - 17.00 Sambata 10.00 - 14.00
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity
  • Partener SimpliCity

© 2013 - Simplicity